ארגז הכלים הנייד שלכם לביטקוין ולמטבעות דיגיטליים

אפליקציות מומלצות שכל ביטקיונר חייב להחזיק

בעולם המטבעות הדיגיטליים הכל זז מהר. אז אם אתם רוצים להיכנס לתחום (או להישאר בו) עדיף שתהיו הכי מעודכנים שרק אפשר. ריכזתי עבורכם כמה אפליקציות חובה במגוון תחומים שיעזרו לכם להיכנס לעניינים.

מקורות מידע וחדשות

הבלומברג

הבלומברג וה– CNBC של עולם המטבעות הדיגיטליים. CoinDesk הוא אתר החדשות המוביל והגדול בעולם בנושא ביטקוין ומטבעות דיגיטליים.
דרך האפליקציה תוכלו להתעדכן במחיר הביטקוין והאית’ריום, לצפות בגרפים של המטבעות ובעיקר להישאר מעודכנים בנוגע לכל מה שחשוב וקורה בעולם הקריפטו
.

טלגרם

טלגרם היא אפליקציית מסרים מוצפנת בסגנוןWhatsapp .
בטלגרם תוכלו להצטרף לקבוצות של פרויקטים ומטבעות דיגיטליים (עד 20,000 חברים בקבוצה) ולהתעדכן באופן שוטף ורציף לגבי עדכונים, חדשות, דעות ורחשי הקהילה וכל דבר אחר הקשור למוצר הספיציפי ולמטבע הדיגיטלי. בקבוצות הטלגרם של המטבעות הפופולריים תמצאו אלפי חברים שמשגרים הודעות בקצב מסחרר כך שלעקוב אחר זרם ההודעות יכול להתברר כמשימה בלתי אפשרית. אך כמו בדיסקורד גם כאן בדרך כלל מסתובב המידע לפני שיוצא החוצה לעולם ויכול להיות מועיל ומשתלם עבורכם להתאמץ ולקבל את המידע לפני כולם.
טלגרם מאפשרת לשלוח הודעות מוצפנות, לשלוח הודעות שנמחקות אחרי זמן מוגדר מראש, לשלוח מסמכים מכל סוג וכל זה בחינם. אני ממליץ בלי קשר לקריפטו להתקין את טלגרם לשימושכם האישי ולהיעלם מעט מהעין העוקבת של האח הגדול.
כדי להצטרף לטלגרם של פרויקט, כנסו לאתר הבית וחפשו את האייקון של האפליקציה.

Discord

לכל פרויקט שמכבד את עצמו יש שרת דיסקורד. לאלו מכם שלא מכירים, דיסקורד היא פלטפורמה חברתית להודעות שבעבר הייתה ידועה בעיקר כפלטפורמה מיודעת לקהילות העוסקות במשחקי מחשב.
היום לכל פרויקט קריפטו יש ערוץ דיסקורד אליו יכולים להצטרף חברי הקהילה ולשוחח על הפרויקט, לתרום לפיתוחו או לפנות בשאלות ישירות לצוות המפתחים. בהעדר “שירות לקוחות” סטנדרטי לרוב המוחלט של פלטפורמות הקריפטו, ערוץ הדיסקורד הוא המקום אליו תגיעו אם תזדקקו לעזרה, הדרכה או כל דבר אחר. בכל שרת יש בדרך כלל מספר ערוצים בחלוקה לנושאים שונים (מסחר, קהילה, הכרזות, פיתוח המוצר וכו’) כך שאתם יכולים לבחור את נושא השיחה בהתאם לתחומי הענין שלכם.
הצטרפות לדיסקורד בשלבים הראשונים של הפרויקט ומעורבות בקהילה תעניק לכם מקום של כבוד ובמידה והפרוטוקול יגדל ויצליח, ייתכן גם שתתוגמלו באופן נאה.

לרוב, המפתחים של הפרויקט זמינים בדיסקורד ומעדכנים בנוגע להתקדמות הפרויקט ויוכלו גם לענות לכם באופן ישיר על שאלות. יתרון חשוב הנובע מנוכחות הצוות, כמו גם מנוכחותם של חברי הקהילה המעורבים ביותר, הוא שסביר להניח שאם ישנן חדשות מתפרצות, חיוביות או שליליות בנוגע לפרויקט, אתם תהיו בין הראשונים לדעת ולהגיב במידת הצורך לפני שהמידע זולג לציבור הרחב. רמת הפעילות בדיסקורד ומספר חברי הקהילה המעורבים יכולה לשמש כאינדיקציה דיי טובה לגבי רמת האנרגיה של הפרויקט כולו. כדי להצטרף לדיסקורד של פרויקט, כנסו לאתר הבית וחפשו את האייקון של האפליקציה.

טוויטר

טוויטר היא מקור המידע האולטימטיבי למידע על ביטקוין ומטבעות דיגיטליים (או כל תחום אחר לצורך העניין). טוויטר מאפשרת לך להצטרף ולעקוב אחר קהילה של מאות אלפי אנשים ברחבי העולם העוסקים במסחר בקריפטו, בפיתוח מטבעות דיגיטליים, אנליזה, ניתוח טכני ומה לא. תוכלו לעקוב ישירות אחר המפתחים של הפרוטוקולים החמים ב DeFi, יוצרי NFTs ומובילי הדעה בתחום. עקבו אחרי אתרי חדשות בתחום המטבעות הדיגיטליים ואחר סוחרים ותיקים ומנוסים.
קהילת הקריפטו-טוויטר היא מקום שוקק ופעיל למידי ואפילו מעט ממכר אז ראו הוזהרתם. כמות המידע היא אדירה ולכן נסו לעקוב רק אחרי פרופילים שמספקים מידע מועיל ומדויק. כדי להתחיל אני מציע לעקוב אחר כמה מהשחקנים הגדולים ומשם להיחשף לעוד ועוד משתמשים מובילים מהתחום. מקום טוב להתחיל הוא פרופיל הטוויטר של קריפטוביט) @CryptoBit מוזמנים כמובן לעקוב) שם תמצאו ברשימת ה Following את המומלצים שלי.
אפליקציית טוויטר מאפשרת לכם לקבל התראות על ציוצים מחשבונות שתבחרו. כך תוכלו לקבל התראות והודעות בזמן אמת ולהגיב למתרחש בשווקים לפי כולם.

כלים למסחר

Authenticator

ה – Authenticator של גוגל היא אפליקציה חובה לאלו מכם המתכננים (או משתמשים קיימים) לסחור בביטקוין ומטבעות דיגיטליים דרך זירות מסחר. האפליקציה מנהלת עבורכם את קודי הגישה השונים ל 2FA ומציגה קוד בן 6 ספרות המתחלף כל 30 שניות לאבטחה מקסימלית.
מיד לאחר שתפתחו חשבון מסחר, ועוד לפני שהפקדתם כספים בזירת המסחר, עליכם להגדיר הגנת 2FA בחשבון. כך גם אם מישהו מצליח במקרה להשיג את שם המשתמש שלכם והסיסמא הוא עדיין יזדקק לקוד אשר נמצא רק על גבי הטלפון הנייד שלכם. לקרוא עוד על 2FA ולמה הוא סופר-חשוב עברו לפרק במדריך: אבטחת ביטקוין.

Trading View

הינה אפליקציה (שמאחוריה עומדת פלטפורמה ורשת חברתית שלמה) לצפייה ומעקב אחר נכסים פיננסים ושיתוף רעיונות מסחר. לאחרונה ולשמחתנו הרבה נוספו לאתר גם מטבעות דיגיטליים. אני ממליץ להתקין את האפליקציה במקביל לפתיחת משתמש בגרסת הדסקטופ. הממשק מציע את מערכת הגרפים וכלי הניתוח הטכני הטובים בעולם והיופי הוא שהאפליקציה והאתר מסונכרנים כך שכל קו מגמה שתציירו, או כל ממוצע נע שתגדירו על גבי המחשב הנייח יופיע באופן אוטומטי גם בגרף על גבי האפליקציה. בנוסף לרשימת המעקב והגרפים המשובחים תוכלו לראות (ולהציע בעצמכם) רעיונות מסחר שונים ולקבל פידבק מקהילה אדירה של סוחרים. מאוד נוחה ואינטואיטיבת ואחת האהובות עליי במיוחד.

ארנקים דיגיטלים

Trust Wallet

הוא ארנק דיגיטלי ידידותי למשתמש ובעל אבטחה גבוהה שתומך באחזקתם של אלפי מטבעות דיגיטליים שונים על פני 50 רשתות בלוקצ’יין שונות.
כדי למקסם את האבטחה ולצמצם פרצות אפשריות המפתחות הפרטיים של המטבעות הדיגיטליים נשמרים מקומית על גבי המכשיר הנייד. הארנק קל מאוד לשימוש והממשק נקי וברור.
Trust wallet דואג לגיבוי 12 המילים לשחזור הארנק לפני השימוש ומסביר בצורה ברורה למשתמש שבמידה והמילים הללו יגיעו לידיו של גורם שלישי, הכספים שלכם יהיו ברשותו.
ניתן מתוך הארנק לרכוש מטבעות דיגיטליים באמצעות כרטיס אשראי, לסחור בין צמדי מטבעות ואפילו להרוויח ריבית על אחזקותייך באמצעות Staking (למטבעות הרלוונטיים). כמו כן ניתן להחזיק ולצפות ישירות מתוך הארנק באוסף ה NFTs שלך.
Trust wallet נחשב לארנק בטוח ועשיר באפשרויות. מומלץ במיוחד למשתמשים מתקדמים שפועלים בתחום ה DeFi וה- NFTs אך גם משתמשים מתחילים צפויים להתמצא בו בקלות יחסית.

אקסודוס – Exodus

אקסודוס הוא ארנק ביטקוין ששם דגש משמעותי על הנראות ועל חווית המשתמש (אך לא רק).
באקסודוס תוכלו לקבל ולשלוח מטבעות דיגיטליים ולקבל בכל רגע תמונת מצב מפורטת וניתוח עדכני וגרפי של אחזקותיכם הדיגיטליות. (לאקסודוס ישנה גם גרסת דסקטופ אותה תוכלו לסנכרן עם הארנק הנייד שלכם).
באקסודוס תוכלו לסחור ישירות מתוך הארנק בין מטבעות שונים ולאלו מכם שמנהלים חשבון מסחר ב FTX, אקסודוס מאפשרת חיבור לחשבון המסחר וביצוע פעולות בחשבונכם ישירות מתוך האפליקציה.
לחיצה על כל מטבע בעמוד הראשי תראה לכם את היסטורית הפעילות שלכם בו, תאפשר לכם לקרוא תקציר על המטבע עצמו ולצפות בוידאו ובבלוג עם כתבות קשורות.
במטבעות הרלוונטים, ניתן אף לבצע Staking ישירות מתוך הארנק ולהרוויח ריביות על אחזקותיכם.

שימו לב שבהפעלה הראשונית אקסודוס אינה מבקשת מכם לגבות את רצף 12 המילים לשחזור הארנק ואינכם נדרשים להזין סיסמא. אני ממליץ בחום לעשות זאת באופן מיידי ולפני שתתחילו להשתמש בארנק. ניתן לעשות זאת דרך מסך ה Security בסרגל התחתון. לחצו על Backup כדי לראות את רצף 12 המילים שלכם.

מילה נוספת לגבי הארנקים, אני מציע להתקין את שני סוגי הארנקים, לשחק איתם מעט ולראות מה מרגיש לכם יותר נח. (או שסתם אפשר לפזר סיכונים ולהחזיק קצת ביטקוין בכל אחד במקביל). בכל אופן, אף פעם אל תחזיקו סכומים גדולים בארנק על גבי הטלפון הנייד. עוד בנושא בפרק במדריך: אבטחת ביטקוין.

יש לכם שאלה?

כניסה לחשבון

רוצה ללמוד לסחור ולהשקיע במטבעות דיגיטליים?

רק 390 ש"ח!
לזמן מוגבל

במקום 1,290 ש"ח

דילוג לתוכן