מטבעות איתריום בשווי של יותר מ 2 מיליארד דולר ממתינים למשיכה, אז למה בכל זאת המחיר ממשיך לעלות?

לאורך תקופה ארוכה השדרוג נתפס בעיני רבים כאירוע שישפיע לרעה על מחירו של המטבע וייצור לחץ מכירות משמעותי. אז למה בכל זאת המחיר ממשיך לעלות?

ביום חמישי האחרון התקיים אחד מאירועי הקריפטו המשמעותיים ביותר של התקופה האחרונה. רשת איתריום עברה שדרוג נוסף וחשוב לקוד שלה והפעם היה זה שדרוג שנגחאי שאיפשר לראשונה למפקידי ה Beacon Chain למשוך את מטבעות האיתריום שלהם שהיו נעולים (בחלקם) מאז תחילת שנת 2020.

אם תרצו לקרוא בפירוט על משמעות השדרוג ועל הצפי שלנו אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה הזו מסוף השבוע האחרון או כאן בכתבה נוספת שפרסמתי בנושא לא מזמן.

מה ההפך מ Sell The News?

לאורך תקופה ארוכה השדרוג נתפס בעיני רבים כאירוע שישפיע לרעה על מחירו של המטבע וייצור לחץ מכירות משמעותי. התחזיות טרום-השדרוג נעו בין צפי לירידה של אחוזים בודדים ועד להתרסקות טוטאלית של המחיר בעקבות גל משיכות מסיבי. אבל בקריפטו כמו בקריפטו לא הכל הולך לפי התחזיות. בפועל, שדרוג שנגחאי היה אחד האירועים השוורים של הזמן האחרון ובעקבותיו מחירו של האיתר טיפס ב- 10% תוך 48 שעות ולראשונה מאז מאי 2022 גם חצה את רמת ה $2,000 למטבע. רמת התנגדות פסיכולוגית משמעותית.

כעת, אחרי שברור שהשדרוג בוצע בהצלחה ושאין פאניקה יוצאת דופן של מוכרים, מעניין להסתכל על הנתונים ולראות היכן אנחנו עומדים עכשיו.

אז, נכון לזמן כתיבה שורות אלו, ישנם כ 978,190 מטבעות איתריום שממתינים למשיכה מתוך סך כולל של 17.27 מיליון מטבעות.

סך מטבעות האיתירום ב Staking
כמות המטבעות שממתינים למשיכה

שוויים הדולרי המצטבר של המטבעות שצפויים להמשך עומד כרגע על קצת יותר מ 2 מיליארד דולר. לא מעט בכלל.
אבל, על פי חוקי הפרוטוקול, המשיכות מהרשת לא מתבצעות באופן מיידי אלא מנוהלות על ידי “תור משיכה” שמשחרר את המטבעות בקצב מקסימלי קבוע מראש. נכון לעכשיו, הצפי הוא לשחרור של מטבעות איתריום בשווי כולל של כ 334 מיליון דולר ב 24 השעות הקרובות.
כלומר, לתור הנוכחי של המשיכות ייקח סביב שישה ימים להתפנות.

כמות המטבעות שצפויים להשתחרר ביממה הקרובה

334 מיליון דולר ביום במשך שישה ימים רצופים זה סכום לא קטן בכלל גם עבור מטבע גדול כמו איתריום.

אז, האם זה הזמן להיבהל ולמכור הכל?
התשובה הקצרה היא כמובן שלא.

ולמה לא?
כי חזות המשיכות היא לא הכל ויש עוד כמה דברים חשובים שכדאי לכם לדעת.

לא כל משיכה = מכירה

יש לא מעט אנשים שמתבלבלים בין משיכות למכירות.
משיכה מהרשת פירושה רק הוצאת המטבעות מחוזה ה Staking של איתריום. מטבעות האיתריום שנמשכים מהרשת יכולים להישאר בארנק של המושך, לעבור להפקדה חוזרת דרך ספק Staking אחר או לשמש כערבון באפליקציות DeFi שונות.
דוגמא רלוונטית שממחישה את הנושא הזה היטב היא פקודת המשיכה המסיבית של זירת המסחר קראקן.
קראקן (Kraken) היא זירת מסחר ותיקה למטבעות דיגיטליים שבין היתר מציעה גם שירותי Liquid Staking עבור משקיעים שלא מעוניינים, או לא יכולים, לבצע Staking בעצמם.
בחודשים האחרונים קראקן נתבעה על ידי רשות ניירות הערך האמריקאית והגיעה מולה לפשרה שמחייבת אותה להפסיק להציע שירותי Staking ללקוחותיה.

על פי המידע שמפורסם ברשת, קראקן לבדה אחראית להוראת משיכה של כ 551,000 מטבעות איתריום בשווי של יותר ממיליארד. קצת יותר מחצי מסך בקשות המשיכה המצטברות.

התפלגות המטבעות ב Staking אצל זירות המסחר

הכל יחסי

סיבה נוספת שבגללה רף החרדה צריך להישאר נמוך הוא היקף המסחר היומי האדיר של מטבע האיתר.
על פי נתוני אתר CMC, מחזור המסחר המצטבר של איתריום ב 24 השעות האחרונות בלבד עומד על סכום עתק של 6.9 מיליארד דולר. וזה ביום שבת.  
המחזור היומי הממוצע ארוך הטווח של איתריום גבוה יותר ועומד על יותר מ 8 מיליארד דולר ביום. כך שגם אם חלק משמעותי מאותם מטבעות שנמשכים יופנו למכירה, אפשר להניח שהם ייספגו בצורה סבירה בשוק ולכל היותר יגרמו לירידה קלה במחיר.

יש גם הפקדות

ולבסוף, הנקודה החשובה ביותר וזו שפעמים רבות התעלמו ממנה במתן התחזיות טרום-השדרוג.
שחרור המשיכות אמנם מאפשר למטבעות נעולים לצאת החוצה, אבל הוא באותה מידה מחזק משמעותית את הביטחון של המפקידים שמעוניינים להוסיף מטבעות חדשים לרשת. הסיבה היא כמובן שמי שמשקיע עכשיו בסטייקינג של איתריום לא צריך להמתין חודשים או שנים למועד משיכה לא ידוע. המטבעות נזילים בהתראה של כמה ימים (ובקרוב גם תוך שעות).

חופש התנועה הזה יאפשר למשקיעים גדולים שמעוניינים להינות מתשואה של 5% בשנה ושזקוקים לנזילות גבוהה להשתתף בהפקדות ברשת ולהצטרף כמאמתים חדשים (Validators).

אם נסתכל כדוגמא על 24 השעות האחרונות נגלה שכ – 103,290 מטבעות איתריום נמשכו מהרשת, סכום של 216 מיליון דולר. אבל מנגד, כ 111,700 מטבעות חדשים הופקדו לרשת או 233 מיליון דולר. יותר ממה שנמשך!

לסיכום, שדרוג שנגחאי המאיים מאחורינו ונראה שהעולם ממשיך להסתובב על צירו.
נכון להיום, כארבעה ימים אחרי השדרוג נמשכו מהרשת (נטו) כ 595,000 מטבעות איתר בשווי של יותר ממיליארד דולר. באותו הזמן המחיר עלה ב 10%.
אין המחשה טובה יותר לכך שאין קשר ישיר בין משיכת מטבעות מחוזה ה Staking ומחירו הסחיר של האיתר.

סך המטבעות שנמשכו מאז השדרוג (נטו)

כמובן שאנחנו צפויים בימים ובשבועות הקרובים להמשיך ולראות מטבעות רבים נמשכים מהרשת ולעיתים יהיה מדובר גם על מיליארדים רבים אבל חשוב לזכור שמשיכות הן אינן מכירות ושכמות המפקידים החדשים גם כן במגמת התחזקות ושלאחר שתור המשיכות הראשוני יתנקה לחלוטין (עניין של ימים או שבועות לכל היותר) הצפי הוא להמשך הפקדות מסיבי שיביא את הרשת לאחוזי Staking גבוהים יותר מאילו שהיו טרום השדרוג, מה שצפוי להגביר את הביקוש למטבע ולהשפיע לחיוב על מחירו.

אם אהבתם את התוכן אשמח אם תסמנו לייק לעמוד של קריפטוביט בפייסבוק, הרשמו לערוץ ה YouTube  ותעקבו אחרינו בטוויטר.

אין באמור המלצה לקנות או למכור ביטקוין, איתריום או כל נכס פיננסי אחר. 

היה מעניין? שתפו לאחרים

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
Email

יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

המומלצים

הקורס המקיף למסחר והשקעה במטבעות דיגיטליים

990

קצרים בזמן? בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם מדריך מקוצר במיוחד שיראה לכם איך לקנות ביטקוין ולהשתמש בו בשלושה צעדים פשוטים

כדי להשתתף באינספור האפשרויות שמציע עולם הבנקאות המבוזרת (DeFi) אתם זקוקים רק לשני דברים:
חיבור לאינטרנט וארנק דיגיטלי תומך Web3.0.

Decentralized Finance או בקיצור DeFi הוא שם כולל למערכות פיננסיות עצמאיות ומבוזרות אשר נבנות על גבי רשתות בלוקצ’יין. הכנסו ולמדו על עולם הבנקאות החדשה

החדשות

נשארו לכם שאלות?

חפשו אותנו ברשת

השאירו הודעה

יש לכם שאלה?

כניסה לחשבון

רוצה ללמוד לסחור ולהשקיע במטבעות דיגיטליים?

ב- 990 בלבד!

ימים
שעות
דקות
המבצע הסתיים, תודה ל 103 סטודנטים החדשים שהספיקו לרכוש את הקורס במחיר מבצע. בהצלחה לכולם נמשיך להפתיעה אתכם בהמשך

במקום 1,290 ש"ח

דילוג לתוכן