סוף השוק השורי? ביטקוין ואיתריום צוללים ושוברים רמות מחירים קריטיות

שוק המטבעות הדיגיטליים שוב מוצא את עצמו בעיצומו של חוסר ודאות, כאשר גם הביטקוין וגם האיתריום חווים ירידות מחירים משמעותיות. עם היחלשות הסנטימנט והמחירים הצונחים, משקיעים וסוחרים נאלצים בעל-כורחם לחשב מסלול מחדש

שוק המטבעות הדיגיטליים שוב מוצא את עצמו בעיצומו של חוסר ודאות, כאשר גם הביטקוין וגם האיתריום חווים ירידות מחירים משמעותיות. עם היחלשות הסנטימנט והמחירים הצונחים, משקיעים וסוחרים נאלצים בעל-כורחם לחשב מסלול מחדש.

אירוע החצייה כבר מאחורינו, מה עכשיו ?

נכון להיום, איתריום נסחר מתחת לרמת ה 3,000 דולר החשובה, בעוד ביטקוין צולל מתחת ל 60,000 דולר. פער משמעותי, דו-ספרתי גבוה, מהרמות שמטבעות אלו נסחרו רק לפני מספר חודשים.
החולשה בשוק מגיעה דווקא לאחר אירוע חציית הביטקוין שהתרחשה לפני כשבועיים, אירוע שבדרך כלל נקשר לתנועות מחירים שוריות עקב הירידה בקצב ההיצע החדש של המטבעות הנכנסים לשוק. אבל, בניגוד לציפיות, המחירים המשיכו דווקא כלפי מטה. חשוב לציין שגם באירועי חצייה קודמים השווקים לא זינקו מיידית ודשדשו למספר שבועות אבל בכל זאת, מרגיש שהצפי בשוק היה אופטימי יותר מהתוצאות בשטח. במיוחד נוכח תעודות הסל החדשות שמספקות נזילות וגישה נוחה ומהירה למשקיעים, מה שלא היה בסבבים הקודמים.

היצע הביטקוין לאורך זמן

Hong-Kong מאשרת למסחר קרנות ETH ו BTC חדשות

במקביל, הונג קונג השיקה אתמול לראשונה תעודות סל (ETF) על מטבעות האיתריום והביטקוין. מהלך זה היה צפוי להזרים נזילות חדשה והתלהבות לשוק. אבל, התברר שהמציאות מעט אחרת. למרות ההשקה, היקף המסחר הכולל בקרנות החדשות בקושי עלה על 11 מיליון דולר, והחוויר בהשוואה לנפחים המדהימים של 600 מיליון דולר ויותר שנכנסו לשוק כאשר ה ETF האמריקאיות החלו להסחר לפני מספר חודשים. ההשתתפות הדלה של המשקיעים בהונג קונג הדגישה עוד יותר את הסנטימנט השלילי שאופף את מרחב הקריפטו כולו בתקופה האחרונה.

לאן הולכים מכאן?

כעת למשקיעים נותר להרהר בשאלה מכרעת: האם אנחנו צפויים לראות מהפך או שהסנטימט השלילי ימשיך לשלוט בזמן הקרוב? ואם כן צפוי מהפך, מה עשוי לשמש כטריגרים שלו?

בואו נבחן מספר גורמים שעשויים לסלול את הדרך לתפנית:

 1. אינדיקטורים טכניים: אנליסטים מסתכלים לעתים קרובות על אינדיקטורים טכניים כדי לקבל רמזים לגבי תנועות מחירים עתידיות. תנאי מכירת יתר, דפוסי סטייה או רמות תמיכה מרכזיות עשויים לאותת שהשוק בשל לריבאונד. סוחרים עוקבים מקרוב אחר אינדיקטורים אלה כדי לאמוד את סנטימנט השוק ולזהות נקודות היפוך פוטנציאליות.
  למרות רצף הירידות האחרון הביטקוין, כרגע עדיין לא נמצא באיזור המוגדר כמכירות יתר. עם זאת המחיר פרץ הבוקר רמת תמיכה חשובה שסיפקה רצפה למחיר כמה מספר חודשים. קפיצה חזרה ומהירה מעל לרמת ה 60,000$ יכולה להיות סמן חיובי לשווקים אבל נכון לרגע זה נראה שלשוק אין את הכח הנדרש. נאלץ להמתין ולגלות מה יקרה בימים הקרובים.
 
 1. שינוי סנטימנט בשוק: לסנטימנט השוק יש תפקיד משמעותי בעיצוב מגמות המחירים. שינוי פתאומי מסנטימנט דובי לשורי, המונע מהתפתחויות חדשותיות חיוביות או שינוי בתנאים המאקרו-כלכליים, עשוי לזרז מהפך. למשל, בהירות רגולטורית, אימוץ מוסדי או חוסר יציבות מאקרו-כלכלית עשויים לשמש כזרזים לאופטימיות מחודשת בקרב המשקיעים.
  במקרה הזה העיניים נשואות לסוף חודש מאי בו רשות ניירות הערך האמריקאית צפויה לאשר או לדחות את תעודת הסל החדשה על איתריום. כרגע הדעות חלוקות שכן למרות הצפי לאישור בעקבות האישור שהתקבל לגבי התעודה על הביטקוין, הרשות כעת נלחמת כדי להגדיר את איתריום כנייר ערך. מה שמפחיד לא מעט את המשקיעים והשחקנים הגדולים בתחום.
 
 1. התפתחויות יסוד: גורמים בסיסיים כגון שדרוגי רשת, שיפורי פרוטוקולים או אבני דרך לאימוץ יכולים להשפיע על אמון המשקיעים בכדאיות ארוכת הטווח של מטבעות קריפטוגרפיים. התפתחויות חיוביות בחזיתות אלו עשויות להחדיר אמון מחודש בסוג הנכסים ולמשוך הון חדש לשוק.
  בהיבט הזה כרגע אין התפתחויות חשובות באופק המיידי.
 
 1. זרזים חיצוניים: אירועים המתרחשים מעבר לתחום שוקי מטבעות הקריפטו יכולים גם הם להשפיע משמעותית על המחירים. לדוגמה, מתחים גיאופוליטיים, אינדיקטורים מאקרו-כלכליים או שינויים במדיניות המוניטרית עלולים לעורר תנודתיות בשווקים הפיננסיים המסורתיים, לגלוש לתחום הקריפטו ולגרום להיפוך מחירים.
  ראינו את זה בבירור כאשר עלה החשש למלחמת איראן-ישראל בשבועות האחרונים והשוק הגיב בירידות חדות. סיום המערכה בעזה ורגיעה בטחונית באיזור כולו תהיה טריגר חיובי לשוק. לצערי לא נראה שזה יהיה המצב בקרוב.
 
 

לסיכום, תנאי השוק הנוכחיים של ביטקוין, איתריום ושאר מטבעות הקריפטו מאופיינים בסנטימנט שלילי ובירידות מחירים. בסך הכל קיימת כמובן תמיד אפשרות של היפוך בשווקים, אבל חשוב לגשת לשוק בזהירות יתרה. המצב כרגע לא נראה מבטיח בטווח המיידי ושוקי המטבעות הדיגיטליים ידועים לשמצה בתנודתיות שלהם.

אם אהבתם את התוכן אשמח אם תסמנו לייק לעמוד של קריפטוביט בפייסבוק, תרשמו לערוץ ה YouTube  ותעקבו אחרינו בטוויטר.

היה מעניין? שתפו לאחרים

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
Email

יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

המומלצים

הקורס המקיף למסחר והשקעה במטבעות דיגיטליים

רק 490 לזמן מוגבל- עד סוף חודש מאי

קצרים בזמן? בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם מדריך מקוצר במיוחד שיראה לכם איך לקנות ביטקוין ולהשתמש בו בשלושה צעדים פשוטים

כדי להשתתף באינספור האפשרויות שמציע עולם הבנקאות המבוזרת (DeFi) אתם זקוקים רק לשני דברים:
חיבור לאינטרנט וארנק דיגיטלי תומך Web3.0.

Decentralized Finance או בקיצור DeFi הוא שם כולל למערכות פיננסיות עצמאיות ומבוזרות אשר נבנות על גבי רשתות בלוקצ’יין. הכנסו ולמדו על עולם הבנקאות החדשה

החדשות

נשארו לכם שאלות?

חפשו אותנו ברשת

השאירו הודעה

יש לכם שאלה?

כניסה לחשבון

רוצה ללמוד לסחור ולהשקיע במטבעות דיגיטליים?

רק 490
לזמן מוגבל

ימים
שעות
דקות
המבצע הסתיים, תודה ל 103 סטודנטים החדשים שהספיקו לרכוש את הקורס במחיר מבצע. בהצלחה לכולם נמשיך להפתיעה אתכם בהמשך

במקום 1,290 ש"ח

דילוג לתוכן